Zimowe assistance przyda się wszystkim

rankingJeżeli często zdarza się, że samochód nie chce zapalić, albo zamarznięty zamek nie pozwoli dostać się do pojazdu należy zastanowić się nad kupnem ubezpieczenia assistance.

Jest to ubezpieczenie obejmujące pomoc w razie wypadku, a także awarii pojazdu. Najuboższe zakresowo są te dodawane bezpłatnie do ubezpieczenia OC bądź autocasco. Z reguły obejmują jedynie wypadkowe holowanie do najbliższego warsztatu, czasem pomoc na drodze.

Assistance jest ubezpieczeniem dobrowolnym, ale jakże pomocnym. Poza tym jest niedrogie, kosztuje kilkadziesiąt do kilkuset złotych. Cena zależy nie tylko od zakresu ale także od rodzaju pojazdu czy okresu na jaki jest zawierana umowa.

Najczęściej ubezpieczenie assistance na terenie kraju można kupić za sumę nie przekraczającą 100 złotych. Jednak nie cen a jest tu najważniejsza. Warto przeanalizować zakres ubezpieczenia i wybrać taki, który obejmie prawdopodobne szkody. Może być tak, że na przykład obejmuje szkody zimowe, ale tylko do minus 10 stopni Celsjusza, albo nie działa tuż pod domem ubezpieczonego.

Zimą działają również podstawowe usługi assistance jak dowóz paliwa albo holowanie. Nie zmienia to faktu, że w czasie zimy dochodzi do większej ilości wypadków i awarii, w których interweniują zakłady zajmujące się usługami assistance.

Wato porównać kilka ofert ubezpieczeniowych, które z pewnością zaproponuje każda multiagencja. Poza tym aż roi się od ofert assistance w Internecie, dlatego na pewno znajdzie się coś dla każdego użytkownika.

Skuteczność gwarantowana – detektyw Konin.